مشخصا این مدل عملی با رشد شناختی و فکری کودک و توانایی های زبانی او پیچیده ر خواهد شد، زمانیکه چیزهای بیشتری در حافظه کودک به جا می ماند و دنیای اجتماعی بیشتر بر روی او باز می شود. از میان علائم پیچیدگی بیشتر این رابطه می توان به موارد زیر اشاره کرد : تحمل بهتر جدایی از وابستگی، داشتن زمان بیشتر برای رویارویی با مسائل، روشهای بسیار زیاد دیگر برای مقابله با اظطراب و تلقین. این روند تا جایی ادامه پیدا می کند که به یک مدل عملی می رسد که می توان آن را در کار مری مین در مورد الكوهای وابستگی بزرگسالان مشاهده کرد. حتی افراد که در آنها علائم وابستگی زود هنگام گزارش شده است می توانند در طولانی مدت این مساله را بپذیرند و با موفقیت بیشتری این مساله را پشت سر بگذارند. رابطه داشن با افراد دیگری غیر از افرادی که ما با آنها قطع رابطه کرده ایم از جمله رابطه با درمان گرها، می توانند روش های مناسبی باشند برای قطع وابستگی اما در مدل های عملی و برای تعریف دوباره و اصلاح آنها کاربردی ندارند و ممکن است ایجاد وابستگی کنند. اگر چنین رابطه ای باعث ایجاد احساس مثبت شود انگاه فرد می تواند به روش های جدیدی خود و دیگران را ببیند.

آنگاه بهتر احساسات خود را کنترل می کند، بهتر با دیگران ارتباط برقرار می کند، و کمتر در زندگی خود احساس درگیری می کند. این روش یک نوع جدید از وابستگی می باشد که آرامش و میزان احساسات خوشایند را افزایش می دهد و دارای تأثیر مثبت می باشد. حتی در کوتاه مدت هم بهتر شدن رفتار والدین دارای تأثیرات مثبت بر روی وابستگی کودکان می باشد. اما افرادی که دارای سابقه وابستگی منفی هستند باعث شده است تا از طرف مقابل خود مورد بی توجهی و آزردگی قرار بگیرند و از طرف انها احساس سردی را دریافت کنند. در این افراد این مدل کاربردی صد در صد نیست و احساسات منفی را کاهش نمی دهد نظریه پردازان مساله وابستگی تا مطمئن را دلیل اصلی بسیاری از اختلالات روانی می دانند مثل الطراب، افسردگی، عصبانیت و عدم توانایی در برقراری ارتباط با دیگران. این احساسات منفی ممکن است ریشه در وابستگی های نامطلوب یا ایجاد کننده اختلال داشته باشد که حالا متوجه جهت های دیگری شده است و ممکن است با احساس ناامیدی از رابطه و وابستگی نامطمئن تشدید شود.


متغیرهای مناسب برای انتخاب موضوع پروپوزال و پایان نامه روانشناسی :

رشد شناختی و فکری کودک – وابستگی عاطفی کودکان – اضطراب جدایی – تنظیم هیجانما می توانیم جدیدترین و بهترین موضوعات پایان نامه و پروپوزال و مقاله را درباره مبحث بالا برایتان طراحی کنیم.

تماس با ما:

پیشنهاد موضوعات جدید پایان نامه روانشناسی و مشاوره و انجام حرفه ای پروپوزال :

  09011853901

satreaval12@gmail.com


گفتگوی مستقیم با ما در تلگرام

دانلود رایگان کتاب بانک موضوع پایان نامه و پروپوزال در کانال تلگرام


هزاران پروپوزال جدید اینجاست ... کلیک کنید