جهت انجام پروپوزال روانشناسی بالینی پژوهشگر باید به معنی واقعی کلمه بداند که پژوهش چیست و بخش های مهم آن چگونه انجام می گیرد.

در پژوهش های روانشناسی بالینی از جمله پروپوزال نویسی روانشناسی بالینی یکسری مسائل مهم مطرح می شود که دانشجویان برای تحقیق موثر و استاندارد لازم است توجه زیادی به آن داشته باشند و در زمینه های مختلف پژوهش شان آن ها را رعایت نمایند تا داشتن یک تحقیق موفق را تجربه نمایند.

به عنوان یک مثال مهم مشاوره انجام نیازمند داشتن دانش و اطلاعات علمی کافی در این زمینه می باشد. هر محقق بالینی می داند که یکی از این مسائل مشکلات زناشویی می‌باشد که همواره در بین خانواده ها مطرح بوده است و باعث بالارفتن نرخ طلاق در کشور نیز شده است. مسئله ای که دغدغه اصلی یک جامعه می‌باشد. این مسئله برای تبدیل به موضوع پژوهشی باید ابتدا به درستس بیان شود.

طرح سوال می تواند یک گام اولیه در تحقیق دانشجو باشد. پس از طرح سؤال یا سؤال های پژوهش، پژوهشگر در پی پاسخ به آن است. گاهی اوقات محقق بر اساس تجربه شخصی، تجربه دیگران، و یا مطالعه نتایج و یافته های مطالعات مرتبط با سؤال پژوهش پاسخ زیرکانه قابل دفاع و موقت ارائه می کند. وی باید در مراحل بعدی بر اساس یک طرح پژوهشی مناسب، پاسخ دقیق تر و یا به عبارت دیگر برای آزمودن پاسخ اولیه، شواهد و داده های کافی گردآوری و تحلیل کند.

تماس با ما:

پیشنهاد موضوعات جدید پایان نامه روانشناسی و مشاوره و انجام حرفه ای پروپوزال : (مشاهده نمونه کار پروپوزال)

  09011853901

nevisantoos@gmail.com


گفتگوی مستقیم با ما در تلگرام

دانلود رایگان کتاب بانک موضوع پایان نامه و پروپوزال در کانال تلگرام